Щоб визначитися, який сейф найкращий, потрібно оцінювати безліч параметрів: від товщини стінок корпусу до характеристик вогнестійкості. При цьому на вибір впливає і те, для чого потрібен сейф: для дому чи офісу, зберігання цінностей чи, наприклад, зброї. Але у всіх випадках чи не найголовнішим елементом залишається один – замок. Адже саме він оберігає речі, що зберігаються від стороннього доступу. Важливо лише правильно вибрати замок для сейфа – ми вам з цим допоможемо!

Що найважливіше у замках для сейфів?

Перш ніж порівнювати, який замок для сейфа кращий: механічний чи електронний, слід звернути увагу на одне важливе застереження. За класом та виконанням цей елемент повинен відповідати всій конструкції. Якщо ви купите найнадійніший і найсучасніший замок для сейфа, зробленого із тонкого металу, покупка буде марною. Зловмисник просто розріже шухляду, а на замок від сейфа навіть не подивиться. Або якщо сейф маленький і незакріплений, то злодій забере його, і потім у спокійних умовах розбереться із замком. Правильною є і зворотна умова. Неприпустимо ставити найпростіший і найдешевший замочок на “крутий” короб. Тому, яку б конструкцію ви не вибрали, завжди майте на увазі правило відповідності всіх елементів.

Запропоновані на ринку замки можна розділити на три великі групи:

  • ключові,
  • механічні кодові,
  • електронні коди.

Щоб з'ясувати, який сейф краще – з кодовим замком чи ключем, потрібно дізнатися більше про кожен з цих видів конструкції окремо.

Ключові замки для сейфа

Чиста класика жанру з багатовіковою історією! Усередині такого замка приховано особливий секретний механізм, який прокручується лише разом із ключем, форма борозенок у якого збігається з тією секреткою. Хоча існує багато варіацій ключових замків. У сейфах використовується переважно два типи: циліндричний або сувальдний. Їх можна розрізняти за замковою прорізом і ключем. У циліндричних замків вузький проріз, а ключ невеликий та плоский. Сувальдні замки мають широкий проріз для Т-подібного, дуже довгого ключа. Мабуть, не буде перебільшенням, якщо сказати: саме другий тип використовується в більшості сейфів з механічним замком.

У ключових моделей є кілька переваг:

  • Невибагливість. Якщо з'ясовувати, який сейф надійніший по конструкції, то цей є безумовним переможцем. Такий замок стійкий до вологи, перепаду температур. Йому не потрібен особливий догляд, він безвідмовно працює десятиліттями!
  • Простота використання. Користуватися таким замком зможе навіть дитина чи літня людина. Механіка максимально доступна та наочна: вставили ключ і провернули – сейф відкрився або закрився.
  • Доступність. При інших рівних характеристиках в порівнянні з усіма іншими ключами для сейфа у цього буде найпривабливіша вартість. Багато в чому саме вона є ознакою найвищої популярності ключових замків у сейфах!

Вирішуючи, що краще, цифрові чи аналогові сейфи, не можна забувати про недоліки механіки:

  • Надійність. Ключовий замок вважається надійним рішенням, але все ж таки поступається іншим захисту від злому. Звичайно, можна підібрати конструкцію, наприклад, з блокуванням на відмичку та пластиною від висвердлювання, але і ціна буде вищою.
  • Непрактичність. Власнику сейфа із цим замком ключ потрібно постійно носити з собою, або зберігати в надійному місці. Перше незручно, а друге просто небезпечно. Адже зловмисник може викрасти ключ, або просто зробити з нього зліпок.
  • Відсутність варіативності. Для ключового замка від сейфа можна використовувати тільки один «пароль». Його не можна змінити, наприклад, для нового користувача. Якщо втратити ключ, то з вимог безпеки доведеться замінити весь секрет.

Механічний кодовий замок

Ця конструкція теж має відносно тривалу історію – перші замки даного типу з'явилися у XVIII-XIX століттях. Виглядають вони дуже ефектно: із круглою плоскою шайбою з безліччю рисочок по периметру! Для відкриття замка слід знати код-комбінацію з кількох двоцифрових чисел. Задається вона за допомогою саме цієї шайби. Її треба обертати то в один, то в інший бік, і по черзі поєднувати курсор на основному корпусі з необхідним числом. Такий замок для сейфа може мати один, заданий на заводі код, або допускати можливість його зміни. У деяких моделях є сотні тисяч числових комбінацій, що в рази підвищує стійкість до перенабору!

Якщо вирішувати, який сейф кращий, ключовий чи кодовий механічний, варто звернути увагу на плюси, якими відрізняється останній:

  • Захищеність. З допомогою відмички відкрити такий замок неможливо, зробити це можна тільки за допомогою коду. У кінофільмах інколи можна побачити, як комбінацію підбирають «на слух», але насправді, фахівці такого рівня зустрічаються надзвичайно рідко.
  • Зручність. Власнику сейфа з механічним кодовим замком не потрібно постійно носити з собою громіздкий ключ, який легко втратити. Також при потребі можна поділитися «паролем» з родичем чи колегою.
  • Співвідношення ціни та якості. Дана конструкція більш складна, тому, звичайно, дорожча за ключові замки. Але вона все одно відносно доступна – особливо з урахуванням її незаперечних позитивних характеристик.

Хоча й мінуси у механічного кодового замка від сейфа є:

  • Специфічне керування. Обертати шайбу треба акуратно – навіть при помилці в одну поділку доведеться починати набір наново. Це потребує напрацювання певної звички, спокою та часу. Нетерплячим і людям похилого віку ці замки часом просто не подобаються!
  • Складність конструкції. Самі по собі механічні кодові замки для сейфів дуже надійні та довговічні. Але вони бояться бруду, і якщо в них щось ламається, то ремонт буде або складним і дорогим, або просто неможливим.

Електронний кодовий замок

Коли обговорюється питання, що краще, кодовий замок чи з ключем, у першому випадку зазвичай розуміють саме цей тип замка. Адже він на голову популярніший від свого механічного аналога! Користуються такими моделями за допомогою цифрової клавіатури: щоб відкрити сейф, треба набрати секретний код, що складається з кількох цифр (у дорогих моделях вони можуть висвічуватись на невеликому дисплеї). Також передбачений захист від перенабору: після кількох неправильних спроб введення пароля замок блокується на певний час. У преміум-моделях цю паузу можна налаштувати в діапазоні від хвилини до однієї-двох годин. Крім того, власник сейфа, як правило, може за необхідності легко та швидко змінити код доступу.

Сейф з електронним кодовим замком має суттєві переваги:

  • Максимальна простота. Жодних ключів чи складних ритуалів, що вимагають від вас посидючості – у використанні цього механізму немає нічого складного. Важливо не забути сам код (що справедливо і по відношенню до механічного аналога).
  • Захищеність. Електронні замки для сейфів найнадійніші. Відкрити їх за допомогою відмички чи при наявності тонкого слуху неможливо, можна лише механічно пошкодити. Щоб зламати такий замок потрібен певний час, а ще спеціальний інструменті, який може наробити чимало галасу.
  • Функціонал. У найсучасніших моделях може бути багато опцій: наявність паролів різних користувачів (головний може стерти інші); електронний журнал відкриття та закриття сейфа; доступ до сейфа лише у певний час тощо.

Але є у електронного кодового замка для сейфа також і негативні якості:

  • Висока вартість. Очевидно, що за все треба платити. Даний механізм є найдорожчим з описаних. Якщо брати модель з більшою кількістю функцій, її ціна може доходити до вартості самого ящика сейфа.
  • Залежність від електрики. Ці замки зазвичай працюють від батарейки. Тому треба стежити за нею, замінювати раз на кілька місяців. Якщо вона сяде, то процедура відкривання та заміни може навіть потребувати виклику майстра.
  • Невисокий ресурс. Як і багато інших електронних пристроїв, такі механізми бояться вологи, пилу, нагрівання. Якщо захист від цього передбачений, то й ціна буде помітно вищою. А ще електронні замки часом служать всього лише в межах 10-20 років.

Комбінований замок для сейфа

Як бачите, єдиного правильного варіанту немає. Тому сперечаючись, який замок у сейфі кращий: механічний чи електронний, варто оцінити гібридні варіанти! У таких моделях може бути два, а інколи і три різні механізми: ключовий і якийсь із кодових (або обидва одразу). Причому вони можуть виконувати різні ролі. Це можуть бути фактично окремі замки: основний та додатковий для іншого користувача; основний та аварійний на випадок втрати ключа або забування коду. Все це розширює можливості використання сейфа вдома чи в офісі.

Сейф з електронним замком та ключем вважається найбільш надійним, і має кілька важливих переваг:

  • Максимальна безпека. Зловмиснику недостатньо просто використати відмичку, вкрасти ключ або дізнатися секретну комбінацію – для відкриття замків потрібно мати доступ до всіх механізмів, а це на порядок складніше й довше.
  • Додаткові сценарії. Наявність згаданих вище різних ролей для замків може бути зручною у деяких ситуаціях. Наприклад, один користувач може знати код, а інший мати ключ – тоді сейф вони зможуть відкрити тільки разом.

Але, як у будь-якому випадку, є і зворотний бік медалі:

  • Висока ціна. Не складно зрозуміти, що два замки завжди дорожчі, ніж один. Причому націнка йде не просто за кількість, а й за більш складну конструкцію. Тому найчастіше подібні замки вбудовують лише у дорогі моделі сейфів.
  • Непрактичність. Такі замки від сейфа – найскладніші у використанні. Адже вам треба і ключ вставляти, і вводити секретний код. Подібний ритуал не можна назвати особливо швидким чи зручним. Та й ключ важливо не втратити.

Який в результаті вибрати сейф?

Той, що підходить саме вам! Адже універсального рішення немає і бути не може. Вибір залежить від безлічі факторів: місця розміщення, розміру цінностей, що зберігаються, їх вартості і важливості для вас, наявного бюджету, кількості користувачів, особистих переваг і таке інше.

 

Вид руйнівної дії на механізм замку

Клас стійкості замку

A

B

C

D

Механічний чи ел.механічний інструмент

+

+

+

+

Термічний інструмент

   

+

+

Сильні електромагнітні поля

     

+

 

Якщо ви все одно не можете визначитися як вибрати замок для сейфа, краще звернутися в нашу компанію. Консультанти обов'язково допоможуть замовити оптимальну для ваших умов та завдань модель! Вони підкажуть, які сейфи найнадійніші, які найбільш доступні, які максимально зручні при щоденному використанні. А головне: у нас на вас чекають широкий вибір цієї продукції, найвигідніші умови купівлі та довгострокова гарантія на всі товари. Звертайтеся до «Таргетгруп» – і отримайте найкращу пропозицію!